Dit is een fort voor de Franse westkust, gelegen tussen Île d'Aix en Île d'Oléron in het departement Charente-Maritime (regio Poitou-Charentes). Het werd gebruikt voor het televisiespel De Sleutels van... Wat is de naam van dit fort?

Dit is een fort voor de Franse westkust, gelegen tussen Île d'Aix en Île d'Oléron in het departement Charente-Maritime (regio Poitou-Charentes). Het werd gebruikt voor het televisiespel De Sleutels van... Wat is de naam van dit fort?
Wat is de naam van de officiële residentie van de president van Frankrijk? Het gebouw ligt aan de rue du Faubourg Saint-Honoré, in het 8ste arrondisement van Parijs.
Bekijk vraagIn de goede oude tijd kwam het al eens voor dat ongelijkgezinde gelovigen over de kling werden gejaagd. Zo ook op de Parijse bloedbruiloft in de nacht van 23 op 24 augustus 1572, waar bijna 30.000 mensen de dood vonden door het zwaard. De Parijse bloedbruiloft kennen we echter ook onder een andere naam. Welke?
Bekijk vraagWe zoeken een Wielrenner. Zijn palmares is vrij uitgebreid. In 2015 won hij de ronde van Vlaanderen, in 2017 het EK op de weg, in 2019 Gent Wevelgem en in 2020 won hij de eerste etappe van de ronde van Frankrijk. Welke coureur zoeken we hier?
Bekijk vraagWij willen graag weten welke groente altijd aanwezig is in een gerecht dat 'à l’Argenteuil' wordt bereidt. De naam verwijst naar een Franse stad en streek waar al eeuwenlang een naar het schijnt bijzondere soort van deze groente wordt gekweekt.
Bekijk vraagWat is tegelijkertijd
Tijdens de Tweede Wereldoorlog vestigde de Duitse Kriegsmarine een onderzeebootbasis in deze stad. De speelfilm Das Boot (1981) zou hier later worden gesitueerd. Duitsland hield aan de stad vast tot het einde, en zo werd deze stad als laatste Franse stad bevrijd. Welke stad zoeken we?
Bekijk vraagWat is de naam van de kaap aan het Kanaal bij de Franse gemeente Escalles in het departement Pas-de-Calais? Haar top ligt 134 m boven de zeespiegel. De kaap ligt 16 km ten noordoosten van gelijkaardige kaap.
Bekijk vraagWe zoeken de Franse wielrenner die in 1983 en 1984 de Ronde van Frankrijk won. En die in 1989 net niet won door op 8 seconden te eindigen van Greg LeMond. Zijn bijnaam was Le Professeur, een bijnaam die hij verdiende door zijn karakteristieke bril.
Bekijk vraag