Wat is de naam van dit koekje?
Wat is de naam van dit koekje?
In een Long Island Iced Tea zit, ondanks de naam, geen Ice Tea maar Cola. Er zitten verder ook nog citroensap en maar liefst 5 alcoholische dranken in. Welke 3 dranken zijn dat nog buiten gin en witte rum?
Bekijk vraagHet biermerk dat we zoeken werd in 2005 gelanceerd na een grondige renovatie en modernisering van de brouwinstallatie van de brouwerij waarin het gebrouwen wordt. Het bestaat in het blond en in het dubbel en heeft een alcoholpercentage van 6%. Welk bier is herkenbaar aan zijn logo met deze nar?
Bekijk vraagEen kooktechniek die wordt toegepast bij de bereiding van verschillende gerechten is het roeren van een crème tot voor het kookpunt. De bedoeling is om bepaalde smaak- en structuureigenschappen te behouden, die bij het koken verloren zouden gaan. Over welke kooktechniek hebben we het?
Bekijk vraagWe zien hier Majorana hortensis. Het kruid staat ook wel bekend als worstkruid. Het kruid heeft een intens aroma, dat aan tijm doet denken, maar zachter van smaak en zoeter is. Het kruid wordt voornamelijk gebruikt bij de bereiding van worsten. Welk kruid zoeken we?
Bekijk vraagWe zijn op zoek naar deze Japanse smaakmaker. Het is een soort pasta gemaakt door het fermenteren van sojabonen, rijst en gerst. Er bestaan witte, rode en gemengde versies van en wordt als smaakmaker toegevoegd aan tal van recepten en soepen.
Bekijk vraag250 gram bloemsuiker en 4 eiwitten, meer heb je niet nodig om dit dessert te maken. Althans volgens Libelle Lekker. Bij Njam! doen ze het met suiker én poedersuiker. Piet Huysentruyt voegt er nog wat maïszetmeel aan toe. Welk dessert kan je met deze ingrediënten maken?
Bekijk vraagHoe heet deze Italiaanse pastavorm? In het Nederlands noemen we ze strikjes.
Bekijk vraagDe drie-sterrenkok die we zoeken, werd geboren te Collonges-au-mont-d'or in 1926. Hij overleed in 2018 op 91 jarige leeftijd.
Men noemde hem de Paus der Gastronomen en was de bezieler van de "Nouvelle Cuisine".
Wie is deze Paus der Gastronomen die begin 2018 overleed?