We zijn op zoek naar de sport waarbij je met behulp van een speciale overall door de lucht vliegt. Het is tevens de naam de overall.

We zijn op zoek naar de sport waarbij je met behulp van een speciale overall door de lucht vliegt. Het is tevens de naam de overall.
Wat is de gezamenlijke waarde van de gekleurde, niet-rode ballen bij het snookeren?
Bekijk vraagWe zoeken een schaakterm die een bepaalde manier aangeeft waarop een pion een andere pion kan slaan. Een pion mag in de uitgangsstelling twee velden vooruit. Als het veld dat hij daarbij passeert door een pion van de tegenstander bedreigd wordt mag die pion hem slaan.
Bekijk vraagSkiën is en blijft een heerlijke maar niet altijd even ongevaarlijke sport. Zeker de schansspringers verdienen alle respect voor hun durf en technisch vermogen. De ouderen onder ons herinneren zich waarschijnlijk nog hoe de toenmalige BRT ons op nieuwjaarsdag elke keer verwende met een manche van het Vierschansentornooi. Dit tornooi omvat twee wedstrijden in Oostenrijk, nl in Insbruck en Bischofshofen en twee in Duitsland, in Oberstdorf en….?
Bekijk vraagBij deze techniek bij het hoogspringen gaat het hoofd van de sporter eerst over de lat. Deze techniek was pas voor het eerst te zien, op internationaal niveau, op de Olympische Spelen van 1968. In de VS had ene Dick de techniek al eerder gebruikt. De sprong is naar hem genoemd. Was is de naam van dit type sprong?
Bekijk vraagIn welke Engelse stad is Goodison Park, het historische stadion van de voetbalclub Everton, gelegen? Dit stadion is sinds 1892 in gebruik en staat bekend om zijn rijke voetbalgeschiedenis.
Bekijk vraagFranz Anton Beckenbauer wordt gerekend tot de beste voetballers aller tijden. In 1974 was hij de aanvoerder van het West-Duitse nationale elftal dat wereldkampioen werd. In 1990 won hij met West-Duitsland ook de wereldbeker als bondscoach. Vanwege zijn heersende aanwezigheid op het veld kreeg hij een bijnaam. Welke bijnaam zoeken we?
Bekijk vraagEen wintersport welke meestal wordt beoefend op een bobsleebaan en waar snelheden kunnen worden gehaald tot 145 km / u, werd reeds in 1884 in Sant- Moritz als sport geïntroduceerd. De sporter ligt op de buik op de slee, met het hoofd vooruit en glijdt zo naar beneden. Hoe noemt deze sport?
Bekijk vraag