Welke Belgische architect bouwde het Kröller-Müller museum te Otterloo, Nederland?
Welke Belgische architect bouwde het Kröller-Müller museum te Otterloo, Nederland?
Tot 2002 stond dit Brussel kunstencentrum bekend als het Paleis voor Schone Kunsten? Wat is de huidige naam?
Bekijk vraagHet treintje op het einde is een mooi bruggetje naar het treinmuseum ‘Train World’. Daar heeft de overleden Belgische schilder en decorontwerper Alexandre Obolensky heel wat werk voor gecreëerd, samen met striptekenaar François Schuiten. Bv. deze ‘Hommage à Spilliaert’ in de inkomhal, een adaptatie van het werk ‘Lente’ van Leon Spilliaert. Maar in welk imposante station, waar je tegenwoordig geen budget meer voor zou vinden, vinden we dit museum?
Bekijk vraagU kent ongetwijfeld de beeldentuin van de Hoge Veluwe in Nederland, maar ook in België hebben we een gerenomeerde beeldentuin. Dit museum deelt zijn naam eveneens met een ziekenhuis, een park en een muziekfestival. Deze beeldentuin toonde enkele jaren geleden een groot aantal opblaasbare sculpturen van Paul McCarthy. Welk museum zoeken we?
Bekijk vraagJan Hoet was sinds 1975 conservator van het Museum voor Hedendaagse Kunst, gevestigd in het Museum voor Schone Kunsten in Gent. In 1999 kreeg dit museum een eigen gebouw en een nieuwe naam S.M.A.K. . Waarvoor staat de afkorting SMAK?
Bekijk vraagIn mei 2018 opende een nieuw museum, tevens kunstencentrum, de deuren in een lege Brusselse Citroëngarage. Er ontstond echter zeer snel discussie over het kostenplaatje. Zo wordt er gedurende 10 jaar jaarlijks twee miljoen euro betaald voor personeel dat werkt in het Parijse Cente Pompidou. Het kunstencentrum kwam immers tot stand dankzij de samenwerking van het Brusselse Gewest en het Centre Pompidou. Hoe heet dit museum?
Bekijk vraagWe zoeken de naam van een museum in Poperinge met schilderijen, foto’s en tekeningen van artistieke soldatenhanden die het dagelijkse leven schetsten achter het front tijdens de Eerste Wereldoorlog. Welk museum zoeken we?
Bekijk vraagWe zoeken de naam van het stedelijk museum voor Schone Kunsten in Brugge, dat een uitgebreid overzicht toont van zes eeuwen Vlaamse en Belgische schilderkunst, gaande van Jan van Eyck tot Marcel Broodthaers. De verzameling Vlaamse Primitieven is internationaal bekend en lag aan de basis van de belangrijkste tentoonstellingen in de laatste decennia.
Bekijk vraagIn 1999 werd een internationale architectuurwedstrijd uitgeschreven. Uit de vijfenvijftig inzendingen kwamen vijf laureaten. Het Stapelhuis van Neutelings Riedijk Architecten was het winnende concept. Hoe heet dit museum dat in 2011 werd geopend nabij de oude haven op het eilandje in Antwerpen? (voluit)
Bekijk vraag