Quizvraag Eten en drinken Spanje 1849
Verwante vragen over Spanje

Ieder land heeft zijn eigen festiviteiten. Mexico heeft zijn dia de los muertos, Ierland heeft st-Patricks day en Duitsland zijn Oktoberfest. Maar welke bekend feest houdt men jaarlijks in de Spaanse stad Bunol waar de straten jaarlijks rood kleuren. Ruim 30.000 mensen gooien zo’n 125.000 kilo tomaten naar elkaar in het grootste tomatengevecht ter wereld. Niemand weet precies hoe het ooit is begonnen en er zit dus geen oude traditie aan vast, maar dat maakt het niet minder leuk. Hoe heet dit tomatengevecht?

Hoe heet de meest noordwestelijk gelegen kaap van Spanje?
Met welke drie letters wordt de Spaanse nationale tv-zender aangegeven?
In België hebben we de HST – Hoge Snelheid Trein, in Frankrijk TGV – Train a Grand Vitesse, maar hoe heet dit in Spanje?

In de 16de en 17de eeuw lieten de Spanjaarden rijkdommen uit hun koloniën in Amerika jaarlijks naar Spanje overvaren door een konvooi van schepen. De schepen waren natuurlijk zwaarbewapend om de kostbare vracht te beschermen. Toch slaagde Piet Hein er in 1628 in om het konvooi gedeeltelijk te veroveren. Wij willen graag de naam waaronder deze jaarlijkse konvooien bekend stonden.

We zoeken de naam van een stad in Andalusië in het zuiden van Spanje. Het is tevens de hoofdstad van de gelijknamige provincie . Uit die glorietijd zijn talrijke monumenten overgebleven, waarvan de kathedraal Mezquita het beroemdste voorbeeld is. Sinds 1984 staat het historisch centrum van de stad als een geheel dan ook op de Werelderfgoedlijst van UNESCO. In culinaire kringen staat de stad bekend om het gerecht ‘Rabo de Toro’, oftewel de bekende stoofpot van stierenstaart en verschillende andere ingrediënten.