Quizvraag Algemene kennis en varia Automerken 9712
Deze vraag komt ook voor in:
Verwante vragen over Automerken
Reeks 4, vraag B: Tom Boonen liet enkele jaren geleden een sportwagen, van een exclusief merk van Nederlandse sportauto's, op maat maken: een D8 GTO. Van welk merk, waarvan hij nu ambassadeur is, zien we hier een model?

Reeks 4, vraag A: We zien hier een foto van een Astra, bij ons bekend onder het merk Opel. Maar onder welk merk worden exact dezelfde auto's verdeeld in Groot-Brittannië? We zien hier nu het logo van.
In de auto-industrie hoor je wel eens spreken over de PSA-groep. Welke 2 bekende automerken vormen samen de PSA-groep?

Welk automerk is het enige dat door België geproduceerd werd?

Welke Franse autofabrikant, opgericht in de jaren 1930, speelde vooral in de jaren 50 en 60 een belangrijke rol op de Europese automarkt met compacte en betaalbare modellen, werkte nauw samen met Fiat en werd later opgenomen in de Chrysler-groep voordat het merk uiteindelijk verdween?

Welke kleine, compacte hatchback is dit? Het model of type volstaat - de fabrikant hoort niet bij het antwoord! De naam is afgeleid van de oud-Griekse godin van de charme.