Quizvraag 1647
Verwante vragen

Hoe heet een 75 jarig huwelijk?

Ieder land heeft zijn eigen festiviteiten. Mexico heeft zijn dia de los muertos, Ierland heeft st-Patricks day en Duitsland zijn Oktoberfest. Maar welke bekend feest houdt men jaarlijks in de Spaanse stad Bunol waar de straten jaarlijks rood kleuren. Ruim 30.000 mensen gooien zo’n 125.000 kilo tomaten naar elkaar in het grootste tomatengevecht ter wereld. Niemand weet precies hoe het ooit is begonnen en er zit dus geen oude traditie aan vast, maar dat maakt het niet minder leuk. Hoe heet dit tomatengevecht?
“Ro boldly go where no man has gone before” was het credo van de Star Trek bemanning. Voorlopig zijn verre ruimtereizen slechts voorbehouden voor sciencefiction en beperkt de mens zich tot uitstapjes naar de maan of het ISS, het internationaal ruimtestation. Als we Frank Deboosere mogen geloven dan kunnen we dat ISS ook af en toe zien voorbijvliegen met het blote ook. Je kan voor een betere waarneming natuurlijk ook altijd naar één van de volkssterrenwachten gaan in Vlaanderen. Wat is de naam van de oudste volkssterrenwacht, opgericht in 1967 en gelegen in Grimbergen.
In welk land werden er in juni 2015 heel wat mensen vermoord op het strand van twee toeristische hotels? Hierbij kwamen zeker 37 mensen om.

Hoe heet de kubus vol gekleurde draaivakjes die de jaren 80 frustreerde?
Waar komt een auto vandaan met de letters CH?