Welke Italiaanse politicus, benoemd tot senator voor het leven werd op 16 november 2011 premier van Italië? En werd op 28 april 2013 opgevolgd door Enrico Letta, doordat die zijn ontslag aanbood.
Welke Italiaanse politicus, benoemd tot senator voor het leven werd op 16 november 2011 premier van Italië? En werd op 28 april 2013 opgevolgd door Enrico Letta, doordat die zijn ontslag aanbood.
Welke Noord-Italiaanse stad heeft volgende kenmerken?
In één van de boeken van Dan Brown gaat Robert Langdon in Rome op zoek naar ontvoerde kardinalen en gestolen antimaterie. Een fictief verhaal waarbij Rome maar net aan een catastrofe ontsnapt. Misschien had u zelf al eens het geluk de historische locaties te bezoeken die in de film dienst doen als decor. Weet u dan ook wie de architect was van het Sint-Pietersplein?
Bekijk vraagWe zijn op zoek naar een toeristisch eiland in de baai van Napels. Het eiland is slechts 10 km² groot en heeft veel steile kliffen. Een van de bekendste trekpleisters op het eiland is de blauwe grot. Naar welk Italiaans eiland zijn we op zoek?
Bekijk vraagDe stad die we zoeken staat op de werelderfgoed lijst van Unesco en is één belangrijke toeristische attractie die jaarlijks zo'n 2,5 miljoen bezoekers trekt. Welke stad werd in 79 na christus bedekt door as als gevolg van een uitbarsting van de Vesuvius en is daardoor een van de best bewaarde Romeinse steden?
Bekijk vraagIn welke Italiaanse stad in Toscanië wordt, op het Piazza del Campo, de paardrijwedstrijd Palio gereden? De rijders hebben geen zadels en zitten dus rechtstreeks op het paard. In de race nemen verschillende wijken het tegen elkaar op. De wedstrijd vindt tweemaal per jaar plaats: in juli en augustus. Welke Italiaanse stad is het decor van deze wedstrijd?
Bekijk vraagWe zoeken een havenstad in Campanië, Italië, hoofdstad van de provincie Salerno in het zuiden van Italië. De stad ligt in de omarming van een Golf. Wat is de naam van deze zuiderse havenstad?
Bekijk vraagDit gebergte strekt zich uit over vrijwel heel Italië, beginnend in Ligurië in het noordwesten tot in Calabrië, 1350 kilometer zuidelijker, in het zuidoosten. Hoewel beide uiteinden van het gebergte aan de westkust liggen, beslaat dit gebergte daartussen vooral het oostelijk deel van het schiereiland.
Bekijk vraagWe zoeken een rivier gelegen in Italië die stroomt door de provincies Arezzo, Florence en Pisa. Deze vertrekt vanaf de berg Falterona en mondt uit in de Ligurische Zee. Hij is met zijn 241km ook de langste rivier van Toscane. Hoe heet deze rivier?
Bekijk vraag